Neden üç katlı cerrahi maskeler?

3 katlı cerrahi maskeler bulaşma yolu olan damlacıkları engelleyerek kişiyi salgından korur. Sadece maskeyi takan kişiyi değil, kalabalık ortamlardaki diğer insanları da koruma altına alır. 3 katlı cerrahi maske yüze düzgünce oturabilmesi için burun kısmında ince bir tele sahiptir. Telli cerrahi maske her yaştan insana ve yüz yapısına kolayca uyum sağlamaktadır.

3 katlı cerrahi maske belirli ortamlar dışında salgınlara karşı en etkili korumalardan biridir. Etkili olmadığı ortamlar ise:

  • Doğrudan sıvıya maruz kalınan ortamlar,
  • Tehlikeli sıvılara maruz kalınan ortamlar,
  • Yüksek yoğunluklu bir ısı kaynağı ya da yanıcı gaz bulunan ortamlardır.

Piyasadaki etkisiz ya da filtrasyon özelliği sınırlı olan maskeler yerine, iç ve dış katmanlarında nonwoven kumaş ve iç kısmında polipropilen malzeme bulunan, %98 filtrasyon özelliği taşıyan Hijyenkit maskelerini tercih etmenizi öneriyoruz.

Sizlere sunduğumuz cerrahi maskeler 50 adet kapalı kutuda, dilerseniz birer, beşer, ya da onar ambalajlı olarak yine kutu içerisinde teslim edilmektedir.

Salgınlardan korunmak için kapalı ve halka açık ortamlarda maske takmaya, sosyal mesafe kuralına uymaya ve el temizliğinize özen göstermeye dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.